İşyerleri hakkında çalışan fikirleri
İşyerleri hakkında çalışanları tarafından yapılan değerlendirmeler

Hakkımızda

Merhaba

 www.calismasartlari.net ülkemizde faaliyet vermekte olan kurumlar ve işletmeler hakkında çalışanlarının veya daha önce çalışmış olanların bilgiler paylaştığı bir platformdur. Platform, kişilerin kendi isimlerini vermeden paylaşımda bulunmalarına imkan vermektedir. İş arayanların veya hali hazırda çalışmakta olanların işyerleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Platformda yer alan bilgilerin hepsi çalışmış veya çalışmakta olan kişilerden alındığı için güvenilirdir. İnsanlar günümüzde dijital ortamdan iş aramaktadır. Her şeyin dijital ortamda yapılabildiği modern dünyada işyerleri ve kurumlar hakkında bilgi edinmek de mümkün olmalıdır. Dijital ortamda, çalışanların daha önce çalıştıkları veya çalışmakta oldukları yerlerin çalışma şartları bilgilerini paylaşmalarının faydalı olacağı anlayışı ile yola çıkılarak platform oluşturulmuştur.

Kişiler bilgi paylaşımında bulunmak için sitemize üye olmak zorunda değildir. Üye olmadan herkes  www.calismasartlari.net sitemize girerek iş arayanlara faydalı olacak bilgilerini paylaşabilmektedirler. Bilgi paylaşımı sırasında kişilerden mail adresi talep etmekteyiz. Mail adreslerini geri bildirimde bulunabilmek için almaktayız. İşyeri veya kurumlar hakkında paylaşımında bulunan kişilerden alınan bilgiler kesinlikle üçüncü kişilerle veya farklı bir yerde paylaşılmamaktadır. Çalışanların fikirlerinin alınmasının değerli olduğu anlayışındayız. Değerli olan bu fikirleri doğru, ilkeli ve güvenli bir şekilde platformumuzda sunmaktayız.

 www.calismasartlari.net sitemizde neler var?

 • İş arama safhasında olanların çalışmayı düşündükleri işyeri hakkında ihtiyacı olan  bilgiler vardır. Sitemizde iş arayanların ihtiyacı olan bilgiler düzenli olarak yayınlanmaktadır.
 • İşletme ve kurumlarda daha önce çalışanlar artıları ve eksileri dışarıdan bir bakış açısı ile daha net görebilmektedir.
 • İş yerleri hakkında daha önceki çalışanların yaptığı değerlendirmeler ve bu değerlendirmelerin karneleri yer almaktadır.
 • Bir işe başlamadan önce işyeri ile anlaşma yapılır. Yapılan bu anlaşmada olması ve olmaması gereken hususlara sitemizden ulaşılabilir.
 • İş ilanı verecek olan işyerleri, kurum ve işletmeler için iş ilanının nasıl olması gerektiğine dair bilgiler bulunmaktadır.

Hedefimiz,

 • Çalışanların her zaman doğru iş hayatında doğru iş yerini bulmayı sağlamak
 • Çalışanların doğru iş yerini bulmaları için gereken bilgiyi sunmak,
 • Çalışanlar bir işyerinde çalışırken neden iş yerini değiştirmeyi ister yada yeni iş arayışına sebep olan durumlar nedir bunların araştırılmasını sağlamak,
 • çalışanların başka çalışanlara en doğru bilgiyi tarafsız bir şekilde iletilmesini sağlamak.
 • Karnesinde puan durumlarına göre iş yerlerinin kendi durumlarını görmelerini sağlamaktır.

Hedeflerimize giderken yaptıklarımız,

 • Asla ve asla kimseye kötü bir vizyon ile bakmamak, 
 • Hiçbir iş yerini kötülememek, zaten her iş yerinin isim ve unvanının önünde “TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞ YERLERİ” başlığı altında yayına alıyoruz. Karalama ve kötüleme maksadıyla hareket ediyor olsak en iyiler listesinin yanında “kara liste,kötü işyerleri ” vb listelerde yayına alırdık.
 • Hiçbir çalışanı zor duruma sokmamak,

 www.calismasartlari.net ortam sağlayıcı olarak her zaman işçinin,çalışanın emek veren ve alın teri döken kişilerin tarafındayız. Site olarak durduğumuz yer asla değişmeyecektir.Maddi hiçbir sebep bu durumu etkileyemez.Unutmamak gerekir ki bu siteyi yayına alanlar kişiler de sizler gibi çalışan ve alın teri döken insanlar .

Bu açıdan emek kutsaldır. Her zaman alın terine değer veren bir anlayışla hareket edeceğiz.

Ortaklıklarımız

Zaman içerisinde işçi hakkını savunan kurumlar, dernekler veya sendikalarla çalışmalar düzenlenecektir. Çalışan yararına olarak düzenlenen her organizasyona destek vereceğiz.Yasal kurallar çerçevesinde olduğunu belirtmek isteriz bu desteğin.

İş yerleri site ile iletişim kurabilirler ki KESİNLİKLE  VE KESİNLİKLE İletişime geçmeliler.Her zaman kendi yararına ve faydalarına olacak bu ortamlar ortaklık kurabilirler.Çalışanlarına siteyi kullanmalarını önererek doğru ve kalifiye personel bulma konusunda istekli olan yeni çalışan adaylarını bulabilirler.

Duruşumuz ve bulunduğumuz konum

Her zaman işçinin , emek verenin ve çalışanın yanında duruyor olacağız. Bu duruşumuzla emeğe saygısı olmayanlar, işçiye saygısı olmayan ve hak yemeye taraf olan herkesten uzak olacağız. Asla ve asla durduğumuz yer değişmeyecektir.

7/24 Kesintisiz İletişim

Sitemizden 7/24 hizmet alınabilmektedir. Soru, görüş ve bilgi paylaşımları info@calismasartlari.net adresinden yapılabilir. https://www.calismasartlari.net/iletisim/ ‘de yer alan form doldurularak sitemizle iletişime geçerek görüş ve isteklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sayfamız dışında kullanılabilen diğer iletişim kanallarımız ise şunlardır:

Bu kanalları kullanarak sizin için sunduğumuz tüm bilgilere ve bilgilendirme seçeneklerine ulaşmanız mümkün olacaktır.

Facebook

twitter

linkedin

tumblr

pinterest

instagram

 

 

 

İş hayatınızda başarılar dileriz

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More