Ana sayfa » İşçi memur arası farklar
Önerilenler

İşçi memur arası farklar

İŞÇİ MEMUR ARASI FARKLAR

Anayasa’nın 10. maddesinde, “Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.” Açıktır. İŞÇİ MEMUR ARASI FARKLAR adlı yazımızın içeriğinin temeli anayasamızda ifade edilen bu maddenin günümüzde topluma ve sosyal hayata nasıl yansıdığını görmek gerekliliğidir. Görmek zorunda olduğumuz bu gereklilik hayatı kimleri için birer saltanat kimileri içinde içinden çıkılmaz durumlarda kaldığı bir zindan haline getirmektedir

Pekâlâ bu eşitlik yasada belirtildiği ölçüde yaşama yansıtılıyor mu? Öncelikle sitemizin genel konusu çalışma hayatı ve çalışma şartları olduğundan dolayı bu konuya göre bu soruyu cevaplamaya çalışalım.

Hani herkes devlet memurluğu peşinde koşar hayallerini bu yönde kurar ama iş ciddiye bindiğinde gerçekte memurlukla değil diğer bir çalışma koşulu olan işçilik ile hayatına devam ettirmek gerekmektedir.

Herkesin hayali “iyi bir iş bulmak”, “iyi bir işe sahip olmak” bu sebeple çalışma hayatına bu yönde bir arayış ve yönlendirme yaparak devam etmeyi tercih eder.-

Madem ki anayasa bize herkes eşit diye bir madde tanımladıysa insanlar burada neden iyi bir iş arayışı içine girerler. Bunun sebebi işçi ve memurların çalışma şartlarının birbirinden tamamen farklı ve bir tarafa doğru tamamen negatif olarak eğilmesinden dolayıdır. Yazının devamında bu negatif eğilmenin sebeplerini ilgili kanun ve maddelerine göre incelenmiş haline göre detaylı olarak bulabileceksiniz.

Şimdi bu yan tarafta paylaştığımız makasın bir ucunda memurlar bir ucunda işçi olduğunu görüyorsunuz. Bunun sebebini ve makasın ağzının nasıl açıldığını detayları incelerken görelim.

İŞÇİ MEMUR ARASI FARKLAR hakkında detaylı bilgilere kolay ve anlaşılır biçimde ulaşmanız için her konuyu en az ikiye ayırarak göstermeyi seçtik.

Aşağıdaki ikonlar çalışanları ve yakınlarını simgelemektedir

Haftalık tatil

Memur

Memurlarda 2 gün kesin ve net olarak cumartesi ve pazar günleri

İşçi

İşçilerde 7 günde 1 gün

Çalışma şartları site yönetimi

Türkiye'nin en iyi işyerleri

Ülkemizde 1.000.000 üzerinde işyeri bulunmaktadır.Bu iş yerlerinin arasında personellerine en iyi çalışma şartlarını sağlayan iş yerlerinin  hangileri olduğunu bulmak hedefindeyiz.

Türkiye'nin en iyi çalışma şartları sunan iş yerlerini ararken ilk etapta 5000 işyerinin bilgilerini burada yayına alıyor olacağız.

Türkiye'nin en iyi işyerleri sıralamasını belirlemek için bir değerlendirme sistemi kurduk. Bu sistemde çalışanlar olarak paylaştığınız hiçbir kişisel bilgi yayına alınmaz. Sadece işyerleri hakkında sormuş olduğumuz 30 soruya vermiş olduğunuz cevaplara göre belirlenmiş puanlara göre işyerleri için birer profil puanı oluşturulur.bu oluşturulan profil puanları Türkiye'nin en iyi işyerleri sayfasında sıralamaya göre yayınlanmaktadır.

Toplamda 30 adet 5'er seçenekli soru bulunur.

Bu soruları,  seçeneklerine verilen değerleri, sıralamada aldıkları puanlarını aşağıda bulunan soru numaralarına tıklayarak öğrenebilirsiniz.
Site yer alan verileri paylaşmak kaynak gösterilmesi şartıyla serbesttir.CV tüccarlığı yapan siteler ve iş bulacağını vaat eden kurumlar sitede bulunan verileri paylaşamazlar.

Yazılar ekranı aşağı doğru kaydırdıkça otomatik olarak açılacaktır.
Lütfen aşağıya doğru kaydırıp diğer yazılarımızı da okuyun.
Çok sevgiler

YORUM EKLE

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN